VİZE RED NEDENLERİ

Sevgili arkadaşlar merhaba. Almanya Aile Birleşimi için vize red nedenleri sizler için tek tek sıraladık. Bu bilgiler on yıllık tecrube’nin sonunda oluşturulmuştur. On yıl boyunca Alman konsolosluklarında vize müracatına giren ve olumsuz sonuçlanan kişilerden bizzat alınmış ve sonunda çözüme ulaştırılmıştır.

VİZE RED NEDENLERİ
1- Almanya da yaşayan eşiniz Türk vatandaşı ve çalışmıyor ise büyük olasılıkla başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Bu durumda eşiniz bir işe girmesi ve minimun 1.400 Euro kazancı olması gerekmektedir.
2- Almanya da yaşanayan eşiniz Türk vatandaşı ve gelir durumu 1.400 Euro’nun altında ise yine vizeniz olumsuz sonuçlanacaktır. Son üç ay veya 6 aylık maaş durumu 1.400Euro olmalıdır.
3- Almanya da yaşayan eşiniz daha önce devletten yardım almış ise ve maaş durumu belirtilen miktarın altında ise vize olumsuz sonuçlanacaktır.
4- Türkiye den Almanya ya Turistik olarak gitmiş ve belirtilen vize süresini ilhal etmiş ise ve aldığı cezaların sorumluluklarını tamamlamamış ise vizeniz olumsuz sonuçlanacaktır.

5- Almanya ya gidecek olan erkek adayların yaşları eşlerin den 8 -10 yaş küçük ise araştırma sürecine takılacak, doğru yerden yardım ve bilgi almadıkları sürece vize olumsuz sonuçlanacaktır.
6- Alman konsolosluğuna vize başvurusu için gittiğinizde, vize memuruna vermiş olduğunuz etik dışı davranışlar örneğin ; Almanca sorulan sorulara cevap vermeme, vize memurunu alaya alacak davranışlarda bulunma, kılık kıyafetlerinizin uygun olmaması, Türkçe sorulan sorulara cevap vermeme v.b. durumlarda vize memurunun değerlendirmesi olumsuz olup, Almanya dan onay gelse dahilinde vizeniz olumsuz sonuçlanacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*